Comedy Online

Online epizody

1. série

1. díl- Matka a dcera

Rory je přijata na Chilton, velmi prestižní a drahou přípravnou školu, a Lorelai má problémy se sháněním peněz na školné. Je nucena požádat o půjčku její bohaté rodiče, kteří jí rádi vyhoví - výměnou za ukončení jejich vzájemného odcizení a za společné páteční večeře. Na Starshollowské střední škole Rory potkává velmi milého hocha jménem Dean a začíná váhat o rozhodnutí odejít na Chilton. Lorelai zjistí, že je její rozpolcenost ohledně Chiltonu kvůli nějakému chlapci a pohádají se o její budoucnosti. Po první páteční večeři u prarodičů se Rory rozhodne jít na Chilton a udobří se s Lorelai.

2. díl- První den v Chiltonu

 Lorelai zaspí Roryin první den na Chiltonu a zjistí, že všechno její slušné oblečení je v čistírně. K Roryinu, Emilynu (která je rovněž ve vzácný den přítomna) a ředitelovu zděšení si vezme šortky a kovbojské boty. Po několika trapných okamžicích odejdou Lorelai a Emily z ředitelovy kanceláře. Roryin den jde čím dál tím víc z kopce. Dostanou se jí do rukou tři palce tlusté školní poznámky, které jsou pouze za jediný týden, se potkává s Paris, která je odhodlána jí její život na Chiltonu znepříjemnit. Rovněž upoutá pozornost spolužáka jménem Tristan. Lorelai řekne Emily, že si nepřeje, aby rozhodovala o tom, co je pro Rory nejlepší a nechala to na ní.

3. díl- Zab mě

Když během páteční večeře Rory oznámí, že bude hrát v chiltonském sportovním družstvu, Emily trvá na tom, aby vzal Richard Rory s sebou do klubu a učil ji hrát golf. Té to zpočátku nejde, ale brzy se do toho dostane. Navíc má jedinečnou příležitost k rozhovorům s Richardem. Později, když Rory Lorelai řekne, jak moc ji těší být s Richardem, má Lorelai smíšené pocity a zlobí ji hloupými argumenty. To je ale brzy urovnáno, když si Lorelai uvědomí, jaký je to nesmysl myslet si, že by ji mohla kvůli jejím rodičům ztratit.

Během toho má svatbu dvojice hádavých nevěst-dvojčat, přičemž na Lorelai bude, aby dohlédla nejen na přípravy, ale i čelila nevěstám, jejich ženichům (rovněž dvojčatům), jejich vyčerpané matce a Michelovi.

4. díl- Lovci jelenů

Max Medina dá Rory její první "D" (ekvivalent čtyřky) v jejím životě a Paris si ji bez ustání kvůli jejímu nezdaru dobírá. Rory je ve velkém stresu kvůli nadcházejícímu testu ze Shakespeara. Lorelai stráví víkend pomáháním Rory se studiem a nad ránem, kdy se má velký test psát, vyčerpáním odpadnou... a přirozeně zaspí. V panice, aby se Rory dostala do školy včas, si půjčí mámino auto. Cestou se jí však přihodí dopravní nehoda - když zastaví, aby zavolala Lane, je atakována srnkou, která jí narazí do auta. Když se Rory dostaví pozdě do hodiny, Max jí řekne, že nemůže psát test, což ji dorazí, a nakonec seřve Paris a Tristana, kteří si to bohatě zaslouží.

Lorelai se pře o Roryině záležitosti s ředitelem školy Charlestonem, ale není to k ničemu a jen ji to roznítí. Cestou domů Rory trvá na tom, aby se podívali, v jakém stavu je (není) zvíře z nehody a Lorelai navrhne, jestli Rory nechce Chilton vzdát, ale ta ji ujiští, že to zvládne. Když přijedou domů, nacházejí na záznamníku vzkaz od Maxe, že přemluvil ředitele, aby Rory dovolil dodatečnou práci.

Sookie nalézá v časopisu kladnou kritiku na její jídlo, ale ona se stále pozastavuje u jediného slova, kdy kritik Lucien Millls popisuje její slavné rizoto jako "dobré". Všechny přivádí k šílenství, když zkouší zjistit kritikovu totožnost a dozvědět se, co bylo s jejím jídlem špatně. Pak se dovídá, že problém byl ve víně, které bylo k pokrmu podáváno. Ihned uvaří várku rizota, vezme vhodné víno a jede ke kritikovu domu, aby se jí dostalo ocenění, jaké si zaslouží.

5. díl- Pohřební hostina

Sookie připraví na každoroční chiltonskou akci prodeje pečiva pohádkové pohoštění, čímž upoutá i Maxovu pozornost. Ten si vezme stranou Lorelai a pozve ji na schůzku. Lorelai je na vážkách a navrhne, aby nejdřív zašli na kafe. Tam se nechá přesvědčit a souhlasí se schůzkou. Když se Max ukáže u jejich dveří dřív, než má Lorelai vůbec možnost říct o novince Rory, Gilmorova děvčata zjišťují, že musejí vyřešit pár věcí. Rory je nejdříve vyvedena z míry, ale nakonec souhlasí, aby si máma vyšla s jejím učitelem.

Deana a Rory to k sobě přitahuje čím dál tím víc, ale nervózní Rory nedokáže opětovat jeho pozornost. Nakonec jí Dean řekne, že ji přestane obtěžovat, když v ní nebudí zájem. Rory sesbírá veškerou svoji kuráž, řekne mu, že ji zajímá a poté prchne.

Cinnamon, kočka Babette a Moreyho, zemře a oni u nich v domě uspořádají poslední rozloučení. Babette se bojí, že teď, když přišli o Cinnamon, který byl jako jejich dítě, ji nebude Morey chtít, ale Lorelai ji ujistí, že se tak nestane.

Emily je otřesena, když zjistí, že Lorelai nechtěla jít na pohřeb vzdálené sestřenice Claudie a místo toho se zúčastnila jiného, kočičího.

6. díl- Narozeninový večírek pro Rory

Rory bude slavit šestnácté narozeniny a jak babička, tak i máma pro ni plánují oslavu. Emily uspořádá klasický večírek, na který pozve své a Richardovy známé a navíc studenty z Chiltonu (k Roryinu zděšení nechala roznést po škole pozvánky). Určitě ne k Roryině radosti se zde objeví i Paris a Tristan. Když Emily chce, aby Rory pronesla jako hostitel pár slov k přípitku, ta naštvaně řekne, že není hostitelkou, že to není její párty, ale jich, prarodičů, a uteče do bývalého Lorelaina pokoje. Při odchodu se chce babičce omluvit, ale ta jí nedá prostor, a tak ji Rory alespoň pozve na svoji druhou oslavu. Emily odmítne, ale Lorelai si s ní promluví, aby to zvážila, že by si je tam Rory opravdu přála.

Nedlouho předtím Rory narazí během burzy škol na Paris u stánku Harvardu a obě jsou znechuceny, že tam míří i ta druhá. Paris se Rory zeptá, jestli je něco mezi ní a Tristanem, a když dostane zápornou odpověď, vypadá to, že by nakrátko mohly uzavřít příměří.

Roryiny oslavy narozenin se účastní řada obyvatel Stars Hollow a přijdou i Emily s Richardem. Zatímco si Richard čte venku časopis, Emily naslouchá vyprávění historek z Roryina dětství. Taktéž mluví s Lorelai a zjišťuje, jak málo toho o své dceři ví. Rovněž si všimla, jak se Luke na Lorelai dívá a řekne jí, že se mu líbí. To ona označí za nesmysl.

Když večírek skončí, Rory se venku sejde s Deanem, který jí daruje náramek s medailónkem. Poté se vezmou za ruce a Lorelai je z okna pozoruje.

7. díl- Utajený polibek

Dean dá Rory její první pusu. Ta to hned běží říct Lane, ale před Lorelai to zatají. Historku naneštěstí zaslechne paní Kimová a nepříliš taktně se o tom zmíní před Lorelai, když je u ní ve starožitnictví. Lorelai je na Rory naštvaná, že se s ní o tyto velké zprávy nepodělila, a narážkami ji zkouší přinutit, aby tak ještě učinila, ale bez úspěchu. A tak se jí zeptá přímo.

Později, když jsou děvčata na nákupech na filmový večer a narazí na Deana, Lorelai ze sebe dělá hlupáka. Aby se to pokusila napravit, přizve Deana na filmový večer, což Rory v ten okamžik dopálí ještě víc, ale už je pozdě něco změnit. Dean se ukáže a všichni tři společně sledují film, jedí pizzu a sem tam konverzují. Když je s Lorelai chvíli o samotě, musí si Dean navíc vyslechnout pár pravidel starostlivé matky. Po jeho odchodu si děvčata mezi sebou vše urovnají a Rory začne mámě podrobně líčít historku o svém prvním polibku.

8. díl- Láska, válka a sníh

Začne padat první sníh a tato vydatná bílá nadílka způsobí, že Rory uvízne v domě prarodičů. Sníh odtamtud odřízl kuchařku, takže se Rory ujímá přípravy večeře a Emily s Richardem zasvěcuje do potěšení z mražené pizzy s extra porcí sýru.

Luke je posedlý nesmysly okolo opětovného sehrání Bitvy o Stars Hollow na náměstí, které spočívá v tom, že dvanáct mužů čeká po celou noc na vojsko, které nikdy nepřijede. Nakonec přeci jen obměkne a vynahradí jim to tím, že donese kávu.

Lorelai si užívá osamělou procházku sněhem, když vtom narazí na Maxe, který je na cestě do Stamfordu a jehož auto však bylo proti a vypovědělo službu. A tak hned mají ideální příležitost ke schůzce. Luke má velmi ztrápený výraz ve své tváři, když je vidí jít spolu městem. Když dvojice dorazí k Lorelainu domu, jejich vášnivé objetí je přerušeno Lane, která tam čeká na Rory. Když se Rory ráno vrátí domů, najde spícího Maxe na pohovce a Lane, jak se po noci v jejím pokoji balí. Rory se Lane omluví za to, že v poslední době neměla dost času být s ní a obě si slíbí, že spolu budou trávit více času. Lorelai mluví s Rory o jejím rande a Rory ji znovu uklidňuje, že si přeje, aby byla šťastná, i když si pořád ještě tak zcela nezvykla, že se její máma schází s jejím učitelem angličtiny.

9. díl- Roryin ples

Je pátek, Richard je v Praze, a Lorelai a Rory tak večeří jen s Emily. Ta se z Chiltonských novin dozvěděla o chystaném večírku. Rory však nemá v úmyslu tam jít. Emily nechápe, proč by neměla a obviňuje Lorelai z toho, že Rory vede k tomu, aby večírky pohrdala. Lorelai toto nařčení odmítá. Když jsou děvčata v autě na cestě domů, Lorelai chce vědět, proč Rory nechce na večírek. Myslí si, že tím důvodem je strach. Přesvědčí ji, aby nezavrhovala něco, co ještě nezkusila a zúčastnila se. A aby se zeptala Deana, jestli s ní půjde.

10. díl- Odpuštění

Gilmorova děvčata spolu příliš nemluví a vzájemně se vyhýbají, což je stále ještě následek Roryina ranního příchodu domů, kdy nechtíc usnula s Deanem u slečny Patty. Tato napjatá situace je znát i během příprav na starshollowské Vánoce.

Druhý den spolu Rory a Lane probírají detaily o Deanovi. Rory mu chce dát za dárek Kafkovy Proměny, ale její nejlepší přítelkyně jí radí, aby mu darovala něco jiného.

Lorelai volá do hotelu její matka kvůli vánoční večeři a Lorelai chce jít, jen by se nestihla dostavit dřív než v osm. Když odmítá zanechat práce dřív, tak Emily - stále naštvaná, že ji Lorelai vyhodila, když Rory nepřišla domů - řekne, ať tedy nechodí a pošle jen Rory.

11. díl- Hoří Paříž

Když Gilmorova děvčata procházejí centrem Stars Hollow, Lorelai si všimne nabízených štěňat hledajících nový domov a hned zvažuje adopci psa. Rory jí však spolu s Lukem, který jde okolo, připomíná, že zrovna ona není ten typ, který by se měl starat o zvířata. To navíc dokládá historkou o jednom křečkovi. Lorelai se tak prozatím musí vzdát snu o tom vlastnit svého zvířecího miláčka.

Ten večer mají Lorelai a Max rande a večeří u Maxe doma. Lorelai si u něj všimne písemek, a když už nepomáhá s jídlem, nevážně navrhne, ať dá Rory rovnou A. To se ale Maxovi nezdá fér kvůli ostatním studentům, jejichž matky s ním zrovna nejsou na rande. Lorelai jeví zájem o jeho knihu Marcela Prousta a Max jí knihu půjčí. Jídlo je na stole, ale večeře se zvrhne a oba zamíří do ložnice, tentokrát nikým nerušeni.

12. díl.- Dvojí rande

Teď, když Sookie vyjádřila svůj zájem o Jacksona, musí učinit i další krok a domluvit rande, protože Jackson se nemůže odhodlat. V den, kdy má ona volno ale přijede jeho bratranec a on by měl být s ním, a tak Sookie sjedná dvojrande, kdy ona půjde s Jacksonem a jeho bratranec Rune s Lorelai. Lorelai nemá schůzky naslepo ráda, ale pro svoji nejlepší kamarádku to udělá. Po trapném setkání Lorelai s Runem, kterému se nelíbí, že je příliš vysoká, se všichni odeberou do francouzské restaurace. Sookie je příliš nervózní, než aby s Jacksonem vůbec promluvila, a Lorelai dělá vše, co je v jejích silách, aby ustála Runa. Když se pro pocit většího pohodlí přesunou do Lukova bistra, Rune to vzdá a Sookie a Jackson spolu začnou konečně konverzovat. Lorelai se baví tím, že hraje s Lukem karty a Luke se konečně odhodlá navrhnout, že by on a Lorelai... Vtom jsou ale přerušeni paní Kimovou hledající svoji dceru.

13. díl- Narušený koncert

Lorelai se přihlásí jako dobrovolník na pořádaní výročního výprodeje, jehož výtěžek má sloužit k opravě mostu, a proto má celý dům plný oblečení a věcí, které tam obyvatelé Stars Hollow přinášejí. Pár věcmi přispěje i Luke a Lorelai se velmi zalíbí jedna mikina a obleče si ji na sebe. Později v ní přijde za Rory do Lukova bistra a Luke na ni ostře vyjede, když zjistí, co má na sobě. Lorelai nechápe proč a zeptá se na to Sookie a slečny Patty. Ty jí informují, že měl Luke kdysi velkou lásku a vážnou známost - Rachel, která ho ale velmi zklamala. Lorelai to vrtá hlavou a pořád se na Rachel vyptává Sookie, až ji Sookie podezřívá, že na Rachel žárlí. Sookie získá čtyři lístky blízko pódia na koncert známé skupiny a pozve Lorelai, Rory a Lane. Lane se snaží přemluvit matku, ale ta jí koncert zatrhne.

14. díl-  Ta zatracená Donna Reedová

Lorelai, Rory a Dean sledují v televizi seriál o Donně Reedové, spořádané paní v domácnosti, která má vždy vše uklizené a celé dny vaří. Lorelai a Rory to přijde velmi směšné, ale Dean s nimi příliš nesouhlasí.

Další den sedí Lorelai a Rory v Lukově bistru a Lorelai Luka přemlouvá, aby si bistro trochu změnil – vymaloval a slíbí mu pomoc. Luke nakonec, za velkého obdivu ostatních obyvatel Stars Hollow, souhlasí.

15. díl- Christopher se vrací

U Lorelai a Rory stále bydlí Christopher. Rory ho nejdříve pozve na softball, kde ho seznámí s Deanem a potom se procházejí po městě, kde si Christophera všichni prohlížejí a drby o něm se neuvěřitelně rychle šíří po městě. Rory ho zavede do knihkupectví a Christopher jí chce koupit drahý slovník, který si Rory moc přeje. Jeho platební karta je ovšem odmítnuta.

Lorelai se v práci svěřuje Sookie, že je Christopherovou přítomností rozrušená - pořád je to ten Chris, kterého měla tak ráda. Když jí zavolá Emily, která jí oznámí, že pozvala Christopherovy rodiče na večeři, nenadšeně souhlasí, že přijdou také.

16. díl- Osudoví milenci a jiní cizí (1. část)

Ve Stars Hollow se chystá festival oslavující založení města. Dean překvapí Rory tím, že jí oznámí, že mají v pátek tříměsíční výročí a že má pro ni připravený program. Rory běží domů a přemlouvá Lorelai, aby ji omluvila z páteční večeře. Lorelai volá Emily a ta kupodivu souhlasí.

17. díl- Rozchod, druhá část

Druhý den po rozchodu s Deanem vzbudí Rory Lorelai v šest hodin ráno a má připravený seznam, co všechno spolu musí ten den udělat. Lorelai si stěžuje, že v sobotu nikdy tak brzy nevstává, ale sejde dolů, kde si všimne, že nábytek v obýváku je přestěhovaný. Jde si o tom promluvit s Rory, která je neobyčejně veselá a aktivní, a řekne jí, že by bylo úplně normální, kdyby po rozpadu své první lásky byla smutná a plakala. S Rory to nehne a táhne Lorelai ven. Lorelai se velmi diví, kolik je venku tak brzy ráno lidí a ještě víc u Luka, kde je velký nával. Shání Luka, ale Rachel, která obsluhuje v bistru , řekne, že byli dlouho vzhůru, takže ještě spí. Nakonec Luke vejde do bistra a Lorelai mu řekne o rozchodu Rory a Deana. Luka to naštve a když vidí Deana procházet kolem bistra, vrhne se na něho a začnou se prát. Lorelai a Rory vyběhnou ven a zastaví je. Dean se s Rory nechce bavit a odchází.

18. díl- Třetí Lorelai

Na páteční večeři Richard oznámí, že jeho matka, která bydlí v Londýně, přijede na návštěvu. Rory se těší, že pozná prababičku, po které mají s Lorelai jméno, ale Emily je z toho v šoku a rychle začne shánět a vybalovat věci, které kdy od Richardovy matky dostali.

19.- Emily v říši divů

Emily se na páteční večeři zmíní, že jí chybí nějaké pěkné staré židle a Rory ji pozve do Stars Hollow do starožitnictví paní Kimové. Emily s návštěvou souhlasí.

Lorelai se dá v Lukově bistru do řeči s Rachel a ta jí ukáže fotky města, mezi nimiž je i fotka starého opuštěného hotelu U vážky. Lorelai ta fotografie zaujme a dohodne se s Rachel, že se tam pojedou podívat. Luke se na ně podezřívavě dívá a pak zpovídá Lorelai, odkdy jsou takové kamarádky.

20. díl- P.S. Miluji Tě

Lorelai a Rory sedí u Luka a baví se tím, že tipují, koho z mužů procházejících okolo, si vezmou. Na Lorelai padne Kirk a když je řada na Rory, projde okolo Dean. Rory je nešťastná a Deanovi se vyhýbá jak může. Narazí na něj u Lane, která s Deanem pracuje na úkolu a Rory to raději tají. Rory se na Lane naštve a nemluví s ní. Lorelai to naopak s Maxem klape, po dlouhých dnech, kdy si pořád volali, si domluví rande.

21. díl- Láska, kopretiny a trubadúři

Lorelai probudí rámus – to Luke v půl sedmé ráno opravuje jejich verandu. Lorelai zuří.

V hotelu Lorelai všichni štvou. Náladu jí spraví Max, který jí děkuje za krásnou noc.

Rory najde krabici s Deanovými věcmi. Prohlíží si je a rozhodne se jít za Deanem do obchodu. Tam však narazí na jiného brigádníka. Vyzvídá na Lane, jestli Dean nemá jinou. Lane to vyvrátí. Ve škole Rory otravuje Tristan a nabízí ji lístky na koncert. Rory je odmítne, ale Tristan všem říká, že s ním Rory jde.

Lorelai potkává Rachel a ta si jí postěžuje, že Luke je stále méně doma a většinu času tráví u Lorelai. Lorelai jde domů, kde Luka najde a snaží se s ním o tom promluvit. Luke jí řekne, že je asi spíše samotář a že mu začíná vadit, že je Rachel pořád u něho.

Žádné komentáře